Haberler ve Duyurular
Anasayfa / Web Tasarım / Web Tasarım Nedir

Web Tasarım Nedir

Tasarım fikirlerinin bir düzen içerinde, bir fikir üzerinden belirlenen kurallarla yapılan, düzenlendiği ve bunların uygulamaya (tasarımın yazılıma) dönüşmesi işlemleridir. Bu işlemlerin tamamlanmasının daha sonra ortaya aktif bir web sitesi çıkmaktadır. Web tasarımı nın uygulanmasının bitiminde site kullanıcıları daha kolay bir şekilde ulaşabilmektedirler. Web tasarımı nedir? sorusuna cevabınız verebileceğimiz en kısa cevap budur. İsterseniz detaylarıyla açıklayabiliriz.

web-tasarım-nedir
web-tasarım-nedir

Web Tasarım da Nelere Dikkat Edilir?

Her tasarım dalında olduğu gibi web tasarımı içinde de belli hatlar oluşturarak çalışma yapılmaktadır. Bunları kısa anlatım biçiminde size sunmaktayız.

Renk; Rengin seçimi daima müşterinin isteklerine ve amacına bağlıdır, bu basit bir şekilde sadece siyah beyaz renklerle yapılması ve web sitesine uygun renk kullanarak da kişinin veya kişiliğin, markasını ifade edebilmesidir.

Düzen; Sitenizde kullanılması düşünülen grafikler ve metin cümleleri bir düzende yapılmalıdır. Web sitelerin ilk hedefi kullanıcıların sitelerine giriş yaptıktan sonra istediği şeyi bulmasıdır. Tasarımın dengeli bir biçimde olması ve bütünlüğünü düzen içerinde olması ile birlikte, oluşa bilecek tüm sorunları üstlenmelidir.

Grafikler; Web tasarım için gereken grafikler logo, clipart, fotoğraf ya da simgeler şeklinde kullanılabilmektedir. Kolay bir şekilde kullanılması açısından, sitenin açılma hızının boyut miktarının artmaması ve web sayfasının içeriği ile uyumlu olmalı uygun bir yerde bulundurulmalıdır.

Fontlar; Siteniz için seçecek olduğunuz yazı tipinin kalitesi sayesinde daha fazla kullanıcının girmesini sağlayabilirsiniz “web-güvenli yazı tipleri” fontları, okunaklı bir şekilde görüntülenmektedir. Bu yüzden tasarımcı olarak kabul görülen fontlarla sitenin kurulmasına özen göstermelisiniz.

İçerik; İçerik, metin ve tasarım görsel yoluyla sitenin verdiği mesaj iyi anlatılmalıdır. Metni okumakta olan kişinin şaşırması veya heveslenmesi için istenilenlerin yapılması gerekmekte, bu şekilde kullanıcılar siteden daha fazla vakit geçirecektir. Kullanacağınız yazılı metin her zaman ilgili ve faydaları bir biçimde olması gerekir. İçerikle ilgili Anahtar kelimeleri içermeli, arama motorlar için uygun ve uzun olmamasına dikkat edilmelidir.

Teknoloji; Günümüzde teknoloji bakımından yapılmakta olan ilerlemeler hem sitenizin profesyonel ve güncel bir web tasarımı içinde uygulamakta oldukları izin, hareket ve yenilik katmak için özgünlük vermektedir.

 

Hakkında admin

Tekrar Kontrol Ediniz

istanbul web tasarım firmaları

İstanbul Web Tasarım Firmaları

Bu yazımızda web tasarım nedir bununla ilgilenen firmaların çalışma temelleri ne üzerine kurulmuştur gibi bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp Müşteri Temsilcisi