Haberler ve Duyurular
Anasayfa / Google Adwords / Google Adwords

Google Adwords

Google Adwords, Google’ın sunmuş olduğu çevrim içi reklamcılık hizmetidir. Google’da yapılan aramalarda YouTube’da ve daha birçok sayısız web sitesinde reklam vermenize olanak sağlayan çevrimiçi reklamcılık platformudur.

Üstelik Google Adwords‘e reklam vermeniz için minimum ya da maksimum bir ücret bulunmamaktadır. Google Adwords’e vereceğiniz reklamlar birçok farklı yerde gözükebilir. Bunlardan bir tanesi Google’da yapılan aramalardır.

Reklamlara ait bir başlık web sitesinin linki ve açıklama satırı ile birlikte farklı ek uzantılar bulunmaktadır. Bunlar site bağlantı uzantısı, açıklama uzantısı, arama uzantısı gibi.

Google Adwords Hizmeti
google adwords

Adwords Reklam Danışmanlığı

Bu şekilde yapılan aramalarda reklamlarınızın Google’da gösterilmesini istiyorsanız bir Adwords hesabı oluşturmuş olduğunuzda sadece arama kampanyası oluşturmanız yeterli olacaktır.

Bir diğer reklam ağı olan ürün listeleme reklamları ise e-ticaret sitelerine yönelik olan reklam türüdür. Bu şekilde bir reklam çalışması gerçekleştirdiğinizde ise web sitenizde bulunan ürünlerin resimleri, fiyatları ve açıklamalarını çekmektedir.

Spor ayakkabı araması gerçekleştirdiğinizde karşınıza ilk gelen en üstteki sonuçlar reklam linkleridir. Bunlar Google Adwords ile reklam verenlerin site linkleridir.

Bu şekilde reklam çalışması yapmak istiyorsanız Google Adwords hesabınızdan reklam oluşturmanız gerekir.

Bir başka reklam türü olan video reklamlar ise Youtube’da bir video izlerken videonun içerisinde yer alan reklamlardır.

Bununla alakalı olarak yine aynı şekilde Google Adwords hesabınız içerisinde “video reklamlar” ya da “görüntülü reklam” oluşturarak bu şekilde bir hedefleme gerçekleştirebilirsiniz.

Farklı bir reklamcılık türü olan görüntü reklamlar ise bir web sitesinde haber sitesi olabilir, portal olabilir, forum sitesi olabilir fark etmez Google’dan reklam alan herhangi bir web site içerisinde gösterilen reklamlardır. Bunlar görüntülü reklam ağına girmektedir ve isterseniz anahtar kelime bazlı bir hedefleme yapabilir ya da direkt web sitenin adresini yazarak istemiş olduğunuz web sitesinde reklamlarınızı oldukça düşük maliyetler ile gösterebilirsiniz.

Google Adwords oldukça geniş kapsamlı bir reklamcılık platformudur. Google’da yapılan aramalarda YouTube’da görüntülü reklam tarafında ve ürün listeleme reklamları gibi farklı reklam ağları bulunmaktadır. Biz bu yazımızda sadece Google Adwords nedir? Ve Google Adwords’e ait reklam alanları nelerdir bundan bahsettik.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp Müşteri Temsilcisi