Haberler ve Duyurular
Anasayfa / İnternet Danışmanlığı / İnternet Danışmanlığı

İnternet Danışmanlığı

İnternet danışmanlığı size internet sitenizin daha başarılı olabilmesi için taktikler verir.

Bunun sonucunda daha çok ziyaretçi, daha çok müşteri edinmiş olursunuz. Hem maliyet hem sonuçları açısından internet danışmanlığı hizmeti almanızda fayda var.

Sitenizi arama motorlarına sevdirmek için vereceğimiz ilk taktik şu; sayfa başlıklarınız ve URL’leriniz yani domaininiz(alan adı).

internet danışmanlığı yapan firmalar
internet danışmanlığı yapan firmalar

İnternet Danışmanlığı

Ziyaretçi arama motoruna girdiğinde siz hangi kelimelerde arama motorlarında öne çıkmak istiyorsanız o anahtar kelimeler üzerine SEO çalışması yapmalısınız.

En önemli konu özgün içerik konusu. Özgün içerik nedir? Kopyala yapıştır yapmadığınız, kendi yazdığınız yazıdır. Alıntı yapabilirsiniz. Alıntının anlamı 140 karaktere kadardır. Ama gerisini tamamen ellerinizle biraz emek vererek yazacaksınız.

Sayfa ve makalelerinizde mutlaka en az 1 resim kullanın. Ve bu resmin adını abc1234.jpg değil de anahtar kelimelerinizle ilgili bir isim koymalısınız.

Görsellerin de indekslenmesi, Google’da daha fazla içeriğe sahip olmak daha fazla ziyaretçi, müşteri çekmek yönünden avantaj sağlar.

SEO için yapmanız gereken taktiklerden bir diğeri; makalelerde dikkat edeceğiniz kriterler var. Her sayfa en az 1 anahtar kelimeye odaklanmalı. Kelimeye odaklamak için sayfa başlığı ve url’de kelime olacak demiştik. Sayfa başlığı en büyük head etiketi yani <H1> etiketinde olmalı.

Daha sonra gelen alt başlıklar hem nizami olarak daha güzel görünmesi için hem de arama motoru optimizasyonuna uygun olması için küçülerek devam etmeli. <H2>, <H3>, <H4> şeklinde…

Yazılarınızın uzunluğu en az 300 kelime olmalıdır. Çünkü 300’ün altı ortalamanın altında kalıyor. 2 tane 300’lük 1 tane 600’lük içeriğin üstüne çıkıyor.

Anahtar kelimenizi anahtar kelimenizi en fazla %5 oranında kullanmalısınız. 300 kelimelik bir makalede en fazla 10-15 kere kullanımı uygun olacaktır. Daha fazla kullanırsanız arama motorları için olumlu olması bir kenara aksine zararlı içerik olarak düşünüp spam sayar.

Sağlıklı hayat için spor ne anlama geliyorsa bir web sitesi için de SEO yapmak da aynı anlama gelir. Hedefleriniz doğrultusunda internet danışmalığı hizmeti almanız basamakları hızla yükselmenizi kolaylaştırır. SEO yapmayı bilmeyebilirsiniz, haklısınız da. Çünkü oldukça teferruatlı bir bilim dalıdır, bu durumda siz internet danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp Müşteri Temsilcisi